Nowy rok szkolny 2022/2023

Wiadomości

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedrzychowicach ogłasza zapisy na nowy rok szkolny 2024/2025 do klasy I i Oddziału Przedszkolnego.

Informujemy, że rekrutacja do klasy I będzie trwała od 20 lutego 2024 r. do 7 marca 2024 r.

Natomiast rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego - od 13 lutego 2024 r. do 29 lutego 2024 r.

Wnioski można pobrać w sekretariacie szkoły, zamieszczamy je również poniżej.

Wypełnione można przesłać skanem na adres e-mail szkoły spkorczakbiedrzychowice@gmail.com

• Wrocław 2022-02-28

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

W czwartek 24 lutego nad ranem putinowska Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę, rozpętała wojnę. Pokazała dobrze nam Polakom znaną od stuleci, agresywną i brutalną twarz. Giną żołnierze i cywile, dorośli i dzieci. Cierpią ludzie, rujnowany jest dobytek i dorobek pokoleń. Deptane są prawa człowieka, łamane konwencje i międzynarodowe pakty. Cały naród ukraiński, armia i państwo kierowane przez bohaterskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego stawiają heroiczny opór najeźdźcy. W imię człowieczeństwa i polskiej racji stanu nakazem chwili jest pomóc Ukrainie i jej obywatelom. Form wsparcia jest wiele, każda pomoc, choćby najdrobniejsza, jest niezwykle ważna. Każdy gest solidarności i każde ciepłe słowo mają znaczenie. Każda zbiórka, aukcja czy koncert mają sens. Każda złotówka się liczy.

• Wrocław 21.02.2022

Szanowni Rodzice!

Piąta fala pandemii koronawirusa wywołana przez omikron opada, spada liczba zachorowań i zmniejsza się ilość hospitalizacji. Poprawa sytuacji epidemicznej pozwoliła na podjęcie decyzji o powrocie do nauki stacjonarnej, od poniedziałku 21 lutego br. uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wracają do szkół. To bardzo dobra wiadomość, gdyż nauczanie stacjonarne sprzyja efektywności kształcenia i socjalizacji uczniów, jest naturalnym stanem edukacji. Co więcej, od 11 lutego br. zlikwidowana została tzw. „kwarantanna z kontaktu”, sam kontakt z osobą chorą nie jest podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny. To oznacza, że w przypadku pojedynczych zachorowań uczniów całe oddziały nie będą przechodzić na nauczanie zdalne - chorzy uczniowie pozostaną w domu, zaś reszta będzie uczęszczać do szkoły.