Zamek Czocha

W marcu członkowie Klubu Młodych Odkrywców zwiedzali Zamek Czocha. Przewodnikiem oprowadzającym po tajemniczych zakamarkach tej jakże starej budowli był pan Piotr Kucznir. Uczniowie swoją przygodę z Zamkiem Czocha rozpoczęli od zwiedzania biblioteki. Wysłuchali legend związanych z Zamkiem, a także poznali krótki rys historyczny burzliwych dziejów Zamku. Szczególną uwagę uczniów przykuwały tajemnicze ukryte przejścia, zbroje rycerskie, a także olbrzymie stalowe drzwi, które broniły dostępu do skarbca. Chwile spędzone wspólnie z panem Kucznirem pozwoliły uczniom przenieść się w czasie i dogłębnie poznać historię regionu. Regionu, który kryje w sobie wiele tajemnic. Być może któryś z członków Klubu Młodych Odkrywców w przyszłości dokona jakiegoś odkrycia na Zamku Czocha. Dziś wiemy, że to stare Zamczysko kryje w sobie wiele tajemnic.