Pokaz pirotechniczny

Zbliża się okres Nowego Roku. Jest to czas, kiedy bardzo chętnie sięgamy po różnego rodzaju środki pirotechniczne. Często nie jesteśmy świadomi, jak te środki potrafią być niebezpieczne. 21 listopada w naszej szkole został przeprowadzony pokaz, w trakcie którego mogliśmy zobaczyć, ile szkody może wyrządzić nawet niewielki ładunek zawarty w petardzie. Pan Piotr Kucznir pokazał nam to, demonstrując siłę takiej petardy na fragmencie skrzydełka kurczaka. Po wybuchu petardy fragment kurczaka został całkowicie zniszczony. Gdyby to była dłoń, uszkodzona zostałaby nie tylko skóra, ale również i kość. Mamy nadzieję, że po tym pokazie żaden z uczniów nie sięgnie już więcej po petardę.